Jaunums endometriozes ārstēšanā JV klīnikā – diožu lāzers

Lazers endometrioze

Jau kādu laiku “JV klīnikā” endometriozes ķirurģiskai ārstēšanai pieejamo aprīkojumu lieliski papildina  arī diožu lāzera tehnoloģija. Tā kā endometrioze bieži skar tieši jaunas pacientes, kas tās konstatēšanas brīdī grūtniecību vēl nemaz neplāno, tad endometriozes ārstēšanas plānam visām pacientēm jābūt īpaši tālredzīgam, ar mērķi maksimāli saglabāt katras pacientes auglību. Mūsu klīnikas speciālisti joprojām ir endometriozes perēkļu ekscīzijas (izgriešanas) ķirurģijas atbalstītāji. Tas nozīmē, ka simptomātiskām pacientēm tiek veikta visu redzamo perēkļu pilnīga likvidēšana. Mūsu ķirurģija neaprobežojas tikai ar cistas izlobīšanu vai perēkļu vienkāršu koagulāciju. Tomēr atsevišķos gadījumos pilnīga perēkļa ekscīzija, piemēram no olnīcu asinsvadu virsmas, var radīt to bojājumu, kas var rezultēties ar auglības samazināsanos. Šīs ir zonas, kur lieliski palīdz diožu lāzers, kura priekšrocība ir tā, ka tas darbojas virspusēji un maksimāli mazina dziļāko struktūru bojājumu risku.

Lielākās ieguvējas no diožu lāzera pielietošanas ir pacientes ar olnīcu endometriozes cistām, kas atkārtojas, vai arī tādi gadījumi, kad cistas ekscīzija ir apgrūtināta, un to izlobīšana var radīt lieku traumu olnīcas audiem, piemēram, izteiktas kapsulas fibrozes dēļ.

Tomēr par lāzera pielietošanas nepieciešamību mēs lemjam operācijas laikā, jo perēkļu ekscīzijas ķirurģija ir mūsu un daudzu pasaules speciālistu “zelta standarts” un katrā situācijā taktika var atšķirties.

Atgādinām, ka endometrioze nav vienīgā saslimšana, kad pielietojams lāzers. Vēl to pielietojam histeroskopijā, kur saudzīgi ar maza izmēra histeroskopu bez dzemdes kakla dilatācijas iespējams veikt pat lielu polipu ekscīziju, dzemdes dobuma starpsienas vai saaugumu pārdalīšanu, kā arī dažādas citas manipulācijas.

Lāzers veiksmīgi ir pielietojams arī proktoloģijā – fistulu un hemoroidālās  slimības ārstēšanā ko ”JV klīnikā” piedāvā Dr.Kaspars Snipe.

Citi raksti:

Polips

Legāls aborts – grūtniecības pārtraukšana pēc sievietes vēlēšanās līdz grūtniecības 12.nedēļai

Medikamentozu abortu iespējams veikt līdz 49. grūtniecības dienai. Šīs metodes efektivitāte līdz minētajam grūtniecības laikam ir 95-98%. Medikamentozs aborts notiek, lietojot šādai procedūrai paredzētus medikamentus. Ķirurģisku abortu veic īslaicīgā intravenozā anestēzijā. Operācija notiek dienas stacionārā un paciente pāris stundas pēc manipulācijas var doties mājās. Klīnikā ķirurģisku abortu veicam sonogrāfijas kontrolē, lai pārliecinātos, ka audi pilnībā evakuēti.

Dzemdes polips

Histeroskopiska polipektomija

Histeroskopija ir mazinvazīva ķirurģiska manipulācija, kuras laikā vizuālā kontrolē iespējams likvidēt dažādas dzemdes dobuma pataloģijas, kā piemērām – polipi, submukoza mioma vai citi patoloģiski audi no dzemdes dobuma. Šādi iespējams evakuēt arī “pazudušas” spirāles, koriģēt dzemdes dobuma formu, pārdalīt saaugumus, kā arī veikt citas dzemdes dobuma manipulācijas. Operācija visbiežāk tiek veikta īslaicīgā intravenozā narkozē, tomēr to iespējams veikt arī bez anestēzijas. Klīnikā izmantojam maza diametra histeroskopus, pateicoties kuriem nav nepieciešama dzemdes kakla dilatācija (īpaši svarīgi nedzemdējušām sievietēm). Izgieztie patoloģiskie audi pēc operācijas tiek nosūtīti histoloģiskai izmeklēšanai.